1
Günlük Plan Defterim
2
Püskül Püskül
3
Defne 1 Yaşında
4
Meltem's Baby Shower
5
Karlar Prensi Ozan

Muhteşem Bir Düğün


Yunanistan’ın bembeyaz plajları, masmavi denizi aynı zamanda o muhteşem gün batımında ortaya çıkan şeftali tonlarındaki sıcaklığı birleşince; ortaya Mykonos adasında muhteşem bir düğün çıkıyor. Evlilik hazırlığında olan çift aslında Fransa’da yaşıyor olsa da; aşklarının başlamasında apayrı bir yeri olan Yunanistan’da düğün yapma kararı almışlar. Başka ülkede, bu kadar önemli bir organizasyon yapmaya karar vermek tahmin edebileceğiniz gibi çifti oldukça zorlamış. Buna rağmen detaycılığı, mükemmeliyetçiliği ve muhteşem zevki bir araya getirmişler. Bizimde her zaman dediğimiz gibi “Hayatın güzellikleri detaylarda gizlidir.” Bu düğünün fotoğraflarına bakarken de birbirinden güzel detaylarda kaybolacaksınız.

- * - * - DAVETİYE - * - * -

İlk olarak bakmaya doyamadığımız, detaylarında kaybolduğumuz özel tasarım daveyitelerini sizinle paylaşmak istiyoruz. Bambaşka bir ülkede yapacakları düğün için gelebilecek konuklarda sınırlı sayıda tutulmuş. 100 kişilik bir davetli listesi hazırlanmış. Fransa'dan Yunanistan'a davet edilecek kişiler davetiyeyi aldıkları zaman nasıl bir düğünle karşılacaklarını az çok tahmin edebilmişlerdir. Şahsen biz bile bu düğünün daveyitesi için başlı başına bir post hazırlayabiliriz :) "Mavi ve Beyaz " konseptti oluşturan bu iki ana renk üzerinden gidilmiş. Çok fazla detay olduğu için özel bir kutu tasarımı yapılmış. Bir kartta dünya haritası üzerinde düğünün yapılacağı Yunanistan işaretlenmiş. Nikah tepelerde bir klisede, düğün ise aşağıda bir kumsalda yapılacağı için iki ayrı davetiye kartı hazırlanmış. Düğün günü davete katılacak erkeklerin ve kadınların giymeleri gereken renkteki kıyafetler için kumaş örneklerinin ve renk kodlarının yer aldığı bir kart tasarımı hazırlanmış. Damat ve erkekler mavi, gelin ve bütün kadınlarda beyaz giyilmesi tek şart olarak sunulmuş. Bu da davetiye ile en güzel şekilde anlatılmış. Eğer özel detayların yer aldığı bir davet hazırlığındaysanız, ilk adım olan davetiyeyi eline alan kişiler ilk izlenim olarak nasıl bir davete dahil olacaklarını anlamalılar. İşte bu davetiyede, gördüğümüz en güzel davetiyeler arasında ilk 3'e girdi diyebiliriz.

- * - * - NİKAH TÖRENİ - * - * -

Küçük bir klisenin mavi - beyaz meydanında açık havada katolik nikah töreni için hazırlıklar yapılmış. Oldukça sade bir süsleme kullanılmış. Çünkü ortamın ambiansı ve manzarası her şeye bedel. Gelinin nikahta ve after partide giymek üzere iki adet gelinlik almış. Nikah için seçmiş olduğu gelinliği o kadar sade ve güzel ki... Gelin çiçeği Yunanista'nın eşsiz gün batımı renklerini temsilen şeftali tonlarında hazırlanmış. Aynı çiçeklerden kocaman, ama gerçekten kocaman bir taç takmış :) Bizce taçta kullanılan çiçekler biraz daha küçük, hatta küçüklü büyüklü bir kolaj ile hazırlansa daha güzel olurmuş. Bu şekilde insanın ilk bakışta bütün dikkatti kafasındaki kocaman çiçeklere odaklanıyor. Belkide okadar sade bir gelinliği bu şekilde bir aksesuar ile patlatmak istemiş ve başarmış. Nikah mekanına geri dönecek olursak, güneşin altında kalacak bütün davetliler için, oturacakları yerlere yelpazeler bırakılmış. Ayrıca bir köşeye yine güneşten korunmaları için dantelden yapılmış, harika güneş şemsiyeleri konulmuş. Fotoğraflarda göreceğiniz gibi, davetiyede özel olarak belirliten kıyafet konusunda herkesin göstermiş olduğu hassasiyet ile ortaya muhteşem bir uyum çıkmış.

- * - * - KUMSAL DÜĞÜNÜNE GİDİYORUZ - * - * -

Tepede bulunan klisedeki nikahın ardından konukları kumsaldaki düğüne götürmek için özel olarak hazırlanan küçük araçlar gerçekten harikaaa! 

- * - * - DÜĞÜN BAŞLIYOR - * - * -

Kumsala ulaşan konuklar mükemmel bir düğün organizasyonu ile karşılanmış. Kumsal düğünü denilince hayal edilebilicek en iyi organizasyon diyebiliriz. Bütün detaylar yine birbirinden güzel hazırlanmış. İki tane ikram ve şeker masası hazırlanmış. Yönlendirme okları işlevsel olarak gerçekten çok güzel kullanılmış. Hala batmayan güneşte unutulmamış ve konuklara konseptte uygun şapka köşesi hazırlanmış. Çok fazla hediyelik olduğu düşünülerek özel baskılı bez çanlatar hazırlanmış. Hangi bir detayı anlatalım bilemiyoruz sevgili okur :) En iyisi biz susalım, siz aşağıdaki fotoğrafları büyük bir zevk ve merak ile incelemeye koyulun ;) 

- * - * - AFTER PARTY BAŞLASIN - * - * -

Bütün bir günü dolu dolu yaşayan ve yaşatan çiftimiz artık gönüllerince eğlenceyi başlatıyor. Gelin nikahta giymiş olduğu gelinliği değiştiriyor. Önü kısa arkası uzun, tam after partye uygun beyaz tütü eteğini giyiyor. Mekan bizim en en en çook sevdiğimiz şekilde süslenmiş. Cam kavanozlarda mumlar, çiçekler, dantel amerikan servisler... Tabiki detaylar bizim işimiz olsada after party çılgınca eğlenmeyi gerektir :) Gecenin ilerleyen saatlerinde gelin bir masanın üstünde, damat karşı masanın üstünde gönüllerince eğlenirken gecenin karanlığını aydınlatan muhteşem havai fişek gösterisi ile eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder.

Resmen masalsı bir düğün postu oldu. Başta böyle unutulmaz bir düğün yapmaya karar veren gelin ve damadı yürekten kutluyoruz. Sonrasında ise en küçük detaya kadar emeği geçen herkesi kutluyoruz. Mükemmel bir organizasyon olmuş. Bu mutlu günlerinde yanlarında olan konuklar içinde yıllarrr yılı dilden dile anlatılcağından eminiz. 

*Düğün organizasyonuna dair "hangi firma, neyi yaptı" gibi detaylar için --> tık tık

Son Yazılarımız
E-bülten
Yeniliklerden haberdar olmak için...
Etiketler


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player